Čo je Java?

Java je univerzálny programovací jazyk. Ide o objektovo orientovaný programovací jazyk, prísne typovaný jazyk.

Čo je napísané v jazyku Java

Mnohé webové aplikácie sú napísané v jazyku Java. Populárne frameworky vrátane Spring, Stuts, JSP sa používajú na vytváranie rôznych aplikácií na webe, od projektov elektronického obchodu po veľké portály, od vzdelávacích platforiem po vládne webové zdroje. Populárna videohra Minecraft je napísaná v jazyku Java.

Popularita jazyka Java

Už viete, že Java je jedným z troch najpopulárnejších programovacích jazykov. Java svojou popularitou prekonáva PHP, C#, C++, TypeScript a ďalšie populárne jazyky a je na druhom mieste iba za JavaScriptom a Pythonom.

Čo je Java

Je ľahké naučiť sa Javu?

Java sa považuje za pomerne jednoduchý jazyk. Nie je taký stručný ako Python, ale tvorcovia Javy chceli, aby bol jazyk rovnako jednoduchý a ľahko naučiteľný ako tvorcovia Pythonu.

Kde sa dá Java stiahnuť?

Nájsť miesto na stiahnutie Javy je celkom jednoduché, prvý dotaz na Google vám poskytne oficiálnu stránku Javy s inštaláciou, ale aby ste nemuseli hľadať, nechám tu odkaz. Stiahnuť javu bez sms a registrácie!

Je Java zadarmo?

Je java zadarmo? Ehm, samozrejme! Učenie však môže vyžadovať trpezlivosť, čas a nervy. Ale prezradím vám tajomstvo, s mojimi kurzami môžete zabudnúť na nervy a ušetriť veľa času).

Ako začať programovať?

Úvod do programovania pre každého bez prechádzajúcich znalostí.

Stiahnite so náš ebook teraz výnimočne zdarma!!!

Cicso Lab v Bratislave

Mohlo by vás zaujímať:

Java TeamLeader Pripravený pomôcť.

Java TeamLeader

Online kurz programovania v Jave

Školenie-java-pre-začíatočnikov

Programovanie nie je ťažké! Kódenie vlastných appiek v nástroji Java je veľká zábava. Do konca leta programujete vy sami alebo vaše bystré deti svoje prvé appky

Ako začať programovať?

Ako začať programovať?

Úvod do programovania pre každého bez prechádzajúcich znalostí. Stiahnite so náš ebook teraz výnimočne zdarma!!!

Ovládnite GIT a GitHub z príkazového riadku ako hacker

Školenie-java-pre-začíatočnikov

Vyhraďte si deň-dva a naučte sa pracovať s GITom tak, že vám vaši kolegovia budú pozerať cez rameno, ako to do pekla robíte... od úplných základov cez praktické príklady.

7dňová výzva programovania Webu

7dňová výzva programovania Webu

Budete vedieť vytvárať pekné weby koncom budúceho týždňa? Áno, dá sa to! Radi vám s tým pomôžeme. Stačí prijať Sedemdňovú výzvu a rezervovať si tento kurz