Ako sa stať Java Developerom?

Tento článok píše Java Teamleader. Nie, nemusíte sa postaviť, keďže hovoríte so „sudcom najvyššieho súdu“.... Dôvod, prečo to spomínam pre ten, že mám zato, že informácie v tomto článku by mohli byť veľmi relevantné pre ľudí, ktorí len začínajú uvažovať, že sa stanú Java Developerom.

Čo reálne potrebujem, aby som sa stal profesionálnym programátorom?

Nie je toho veľa.

Treba na programovanie vysoké IQ?

Čo sa týka inteligencie, tak stačí byť priemerne inteligentný jedinec. Mám zato, že ani na IT vysokej školy na Slovensku nepotrebujete nadpriemerné IQ.

Vytrvalosť a programovanie

Je tu totiž jednej dôležitejší faktor – a to vytrvalosť. Presne tak, ako je to v čínskych filmoch o kung-fu. Budete určiť sa a trénovať tak dlho, kým sa nestanete majstrom. Rovnako to platilo aj na vysokej škole (v mojom prípade FIIT STU), kde školu (70% - 80% začínajúcich sa „nedožilo“ titulu Ing.) prešli tí, čo boli zodpovední a vytrvalí a nie tí, ktorí mali najväčšie IQ.

Ako sa stať Java Developerom?

A čo emočná inteligencia – EQ?

Napriek tomu, že programátor väčšiu svojho pracovného času sedí za počítačom, bez (aspoň) priemerného EQ je veľmi ťažké byť dobrým programátorom. Ide to totiž o to, že ak si nebudete rozumieť s kolegami alebo nebudete chápať ako svet funguje aj v emočnej rovine, tieto nedostatky budú pre vás predstavovať polená pod nohy na ceste za tým, aby ste sa stali programátorom.

Čo je AQ?

Určite by som spomenul jednu vec, ktorá sa ťažko vysvetľuje. Veľmi pekne ju vysvetlil Elon Musk. Ide o AQ alebo Adversity Quotient. V podstate AQ je vlastnosť, cez ktorú máte „otupenú“ schopnosť zvážiť svoje vlastné zlyhanie. Inými slovami, si poviete, sa stanete Java Senior programátorom a pôjdete si za tým. A nezačnete uvažovať spôsobom „to bude veľa roboty, na to nebudem mať čas“, alebo „koľko kníh budem musieť prečítať, to nedám“ alebo „toľko času pri počítači teda tráviť nechcem“ a tak podobne. Zameriate sa na to, že si raz možno vytvoríte webovú appku aj za pomoci Javy a zarobíte na nej napr. milióny a splníte si všetko, po čom ste kedy túžili.

Koľko zarába Senior Java Developer?

V Bratislave senior programátor v Jave vie zarobiť ako okolo 6.000 - EUR na faktúru plus daň. Napriek tomuto služnému finančnému ohodnoteniu by určite rozhodnutie, či chcete alebo nechcete byť Java Developerom rozhodne nemalo stáť na peniazoch. Musí vás to v prvom rade baviť. Bez toho, aby vás bavilo programovať, to nepôjde.

Ako sa stať Java Developerom?

Ako sa stať Junior Java Developerom?

No v prvom rade, sa treba naučiť programovať. S tým vám radi pomôžeme. Potom sa treba poriadne naučiť Javu, napríklad pomocou našich kurzov, či už online alebo prezenčných. V prípade prezenčných dosahujete lepšie výsledky. Prezenčné kurzy sú drahšie. Najrýchlejší postup je pomocou one-by-one konzultácií, ktoré sú najdrahšie – predstavujú vrchol školiacej pyramídy.

Potom by bolo dobré, aby ste sa zapojili do existujúcej Java online open- source komunity a začali pracovať na malých projektoch. Prípadne, aby ste si sami od seba (!) začali vyvíjať svoje pokusné appky v Jave. Zamerajte sa na to, ako appky robiť stále lepšie, napr. využitím Hibernate s Spring Bootu a kódy aby ste písali čisto pomocou CleanCode.

Ak budete takto trénovať, vytvoríte si portfólio svojich vlastných projektov alebo projektov, na ktorých participujete.

Budete pripravený aby ste si podali prihlášku ako Java Developer. Veľa šťastia!

Ako začať programovať?

Úvod do programovania pre každého bez prechádzajúcich znalostí.

Stiahnite so náš ebook teraz výnimočne zdarma!!!

Cicso Lab v Bratislave

Mohlo by vás zaujímať:

Java TeamLeader Pripravený pomôcť.

Java TeamLeader

Online kurz programovania v Jave

Školenie-java-pre-začíatočnikov

Programovanie nie je ťažké! Kódenie vlastných appiek v nástroji Java je veľká zábava. Do konca leta programujete vy sami alebo vaše bystré deti svoje prvé appky

Ako začať programovať?

Ako začať programovať?

Úvod do programovania pre každého bez prechádzajúcich znalostí. Stiahnite so náš ebook teraz výnimočne zdarma!!!

Ovládnite GIT a GitHub z príkazového riadku ako hacker

Školenie-java-pre-začíatočnikov

Vyhraďte si deň-dva a naučte sa pracovať s GITom tak, že vám vaši kolegovia budú pozerať cez rameno, ako to do pekla robíte... od úplných základov cez praktické príklady.

7dňová výzva programovania Webu

7dňová výzva programovania Webu

Budete vedieť vytvárať pekné weby koncom budúceho týždňa? Áno, dá sa to! Radi vám s tým pomôžeme. Stačí prijať Sedemdňovú výzvu a rezervovať si tento kurz